Slavnosti svijanského piva

Zostra do sezóny: RockOpera Praha vykopne jubilejní desátou představením Antigona v sousedním Polsku

Nadcházející sezóna pražské RockOpery Praha se ponese v oslavách svého desetiletého výročí. Jubilejní sezónu zahájí hned čtyřmi operami odehranými na své domovské holešovické scéně v Praze a na zájezdech v Čechách i v zahraničí. První představení Antigona proběhne již 17. září v Polsku, následovat budou opery Faust a Oidipus Tyranus v Praze a zářijový program zakončí Anna Karenina v Kroměříži, se kterou soubor RockOpery Praha otevře nové tamější kulturní centrum.

Sezónu odstartuje RockOpera Praha prvním zahraničním výjezdem vůbec. V sobotu 17. září se chystá na polský zámek Gorzanow, kde na nádvoří tohoto krásného barokního místa a uprostřed půvabné přírody a malebného okolí odehraje první díl antické trilogie Antigona. Představení připravuje jako jako site specific project na míru tomuto netradičnímu prostředí.

Novou divadelní sezónu na své domovské scéně v Holešovicích zahájí RockOpera Praha v pátek 23. září operou Faust. Začátek představení je naplánován na 19. hodinu a v jeho průběhu bude slavnostně pokřtěno dlouho očekávané stejnojmenné album. Hned den na to 24. září se diváci mohou od 19 hodin těšit na představení Oidipus Tyranus. Také tento večer se ponese ve znamení křtu, tentokrát reedice alba k opeře Oidipus Tyranus.

RockOpera Praha myslí i na své mimopražské fanoušky, proto si 26. září na chvíli odskočí z Prahy do Kroměříže. Konkrétně do Domu kultury Kroměříž, kde od 18 hodin uvede Annu Kareninu.