SHV

SHV nečekaným favoritem slovenských voleb

SHV, chcete-li Samozvané Hnutí Virálů má ambice zahýbat na poslední chvíli výsledky parlamentních voleb. Asi tak by mohly znít titulky předních médií. Kdyby se však nejednalo o úspěšný pokus o satiru, kterou vody slovenských sociálních sítí rozvířila hudební skupina S Hudbou Vesmírnou (čirou náhodou zkráceně SHV).

„Videjko jsme natočili jen jako odlehčení této zvláštní doby. Nemá nikoho upřednostňovat, ani zesměšňovat. Jde spíš o satiru politických diskusí a debat, kterých bylo opravdu nepočítaně,“ prozrazuje zákulisí natočení aktuálního hitu slovenských sociálních sítí Dan „Sorizzo“ Kis

Ve videu vystupují členové kapely jako ambiciosní mladí politici, kteří na všetečné otázky novinářky odpovídají víc jak originálním způsobem – názvy největších hitů S hudbou vesmírnou.

„Cestou autem jsme zjistili, že bychom mohli z názvů našich písní sestavit bláznivý volební program. Tak jsme se tomu zasmáli, že jsme se rozhodli to natočit,“ popisuje Marek Koleno.

„Dokonce jsme zjistili, že některé názvy našich písniček bohužel výborně vystihují realitu. A tím působí ještě satiričtěji, než jsme chtěli. Například, když se nás jako politiků redaktorka ve videu ptá, jestli nám nevadí, že nemáme vzdělání a kompetence, je naší odpovědí: „No a čo“. Všichni najednou jsme se rozesmáli až k slzám,“ navazuje Sára Polyáková.

Radost z práce na videu je patrná také například při reakci na otázku, co je hlavní volební program SHV. S odkazem nejen na další písničku, ale i název alba kapely, se šarmem odpovídá Sára: „Šírime mladosť.“

Zůstáváme apolitičtí, jen nám přijde vtipné, jak si lze hrát s názvy našich písní

Lebo nás to ba, odpoví se stejnou jiskrou v oku Sorizzo na otázku, proč se rozhodli kandidovat. Pozadu nezůstane ani Marek Koleno. Ten navazuje na Sorizza hláškou: „Klimatická krize je reálná a Je nám teplo.“ Připomíná tím jeden z nejsledovanějších šlágrů kapely vůbec, na kterém se podílel také český herec Jiří Mádl.

Nechybí ani odkazy na hitovky z poslední doby. Vraj repujeme len o sobe, Čakáme a Jedného dňa. SHV jimi reaguje na otázky týkající se šancí ve volbách a politické buducnosti.

„V každém případě zůstáváme apolitický. Náš předvolební počin berte jako tematickou reklamou na naše dosavadní písničky,“ uklidňují závěrem české i slovenské fanoušky jednohlasně všichni členové S hudbou vesmírnou.

Odkaz na satirické video S hudbou vesmírnou: https://www.facebook.com/reel/572693494940518