wabi

Jediný letošní koncert Wabiho Daňka a Ďáblova stáda již v úterý v Malostranské besedě!

Nedáte dopustit na osvědčené evergreeny? Nenechte si ujít jediný veřejný koncert v letošním roce legendárního počinu Ďáblovo stádo v čele s trampským bardem Wabi Daňkem. Večer plný Příběhů písní, nejnovější deskou skupiny hudebníků, se uskuteční v úterý 25. října v pražské Malostranské besedě od 20,30 hodin.

Wabiho Daňka snad ani není třeba nějak blíže představovat. Kdo by neznal písně jako Rosa na kolejích, Píseň, co mě učil listopad a jiné, které u nás doslova zlidověly. V posledních letech vystupuje s uskupením muzikantů Ďáblovo stádo, které s velkým vkusem a osobitostí sobě vlastní dává na odiv starý dobrý trampský či „lidový“ repertoár. Letos však naplánovali pouze jediný veřejný koncert a je nám ctí, že si pro něj zvolili právě naši Malostranskou besedu.

Sestavu Ďáblovo stádo v současné době tvoří kytarista Josef Štěpánek, bubeník David Landštof, basista Jan Lstibůrek, přední hráč na varhany Hammond Jan Kořínek, saxofonista a klarinetista Bedřich Šmarda a trombónista Štěpán Janoušek. První nahrávka vznikla v roce 2012, na níž se jako hosté objevily zpěvačky Aneta Langerová a Radůza. Nejnovější počin s názvem Příběhy písní vydali v roce 2014 a kromě Wabiho Daňka, Radůzy, vokálního souboru Skety se na něm v jedné písni spolupodílel i Jarek Nohavica.

Wabi a Ďáblovo stádo svá alba natáčí v horských srubech či posázavských hospodách, což dodává jejich syrovému pojetí autenticitu. Na nové desce oprášily evergreeny sahající do předminulého století a svým neotřelým a melancholičtějším pojetím jim dodaly novou a jedinečnou tvář.