Výstava Opuštěná místa u Kamzíka

Po celém světě chátrá mnoho míst. Industriální areály, zámky, hotely, zábavní parky, kostely, obytné domy a vily. Často se jedná o významné památky. Projekt Opuštěná místa vznikl v roce 2012, jeho cílem je taková místa dokumentovat. Zároveň je účelem fotek poukázat na to, že krása se může skrývat i v rozpadlých budovách mimo známé turistické lokality. Této aktivitě se po celém světě věnuje mnoho lidí. Je známa jako urban exploration, zkráceně urbex. Příznivci urbexu se nejčastěji do budov dostávají bez povolení, a proto se po sobě snaží zanechat co nejméně stop. Nic neničí ani nevytváří nové vstupy. Urbex je ale mnohem více než fotografování. Je to spojení adrenalinu, cestování a zachycení historie, která pomalu mizí.

Autorka fotografií Barbora Faiglová vystudovala grafickou školu a následně dokončila odbornou školu se zaměřením na fotografii. V současnosti pracuje jako grafik a fotograf ve studiu v centru Prahy. V rámci Opuštěných míst vyšly v nakladatelství Grada dvě knihy a do konce roku je možnost objednat si kalendář 2017 na stránkách www.opustenamista.eu.

Vernisáž výstavy proběhne 10. 12. 2016 od 19.00 hodin v Café Kamzík (Kamzíkova 8, Praha 1). Samotná výstava potrvá do o 31. 1. 2017.