Vrahem z pomsty

Rokoko zažije pražskou premiéru komické opery Vrahem z pomsty s hudbou českého skladatele Jana Josefa Röslera

Ve středu 12. října proběhne v divadle Rokoko pražská premiéra opery Vrahem z pomsty. Inscenace režiséra Miroslava Rovenského pojednává klasický příběh italské vendetty. Je zpracována v komorně komickém provedení a exkluzivně po více než 200 letech nabídne pražským divákům hudbu talentovaného českého skladatele Jana Josefa Röslera. Začátek představení je v 19 hodin.

Komická opera Vrahem z pomsty lobkovického kapelníka Jana Josefa Röslera byla zamýšlena jako parodie na tehdejší italskou operu. Chytlavé árie, vtipné provedení plné zvratů, jakož i hodinová délka činí z opery zábavnou podívanou i pro diváka bez jakýchkoliv zkušeností s vážnou hudbou. Hudební znalci pak mohou ocenit vtipné narážky na operní klišé, stylovou interpretaci i originalitu řady prvků Röslerovy kompozice.

Opera Vrahem z pomsty je zasazena do prostředí tiskařské dílny 30. let 20. století. Pracuje s nejjednoduššími scénickými prvky a nechává vyniknout síle hudby i autentickým výkonům vynikajících sólistů. Na pódiu se objeví Anna Hlavenková (v roli Isabelly), Daniel Issa (v roli Fernanda), Jaromír Nosek (v roli Riccarda), Javier Hagen (v roli Bruna) a český vokální soubor Honey voices. Režie se chopil Miroslav Rovenský.