Národního divadla

Do Síně slávy Národního divadla byl uveden Vlastimil Harapes

 

Nová sezóna Národního divadla, v pořadí již 134, byla oficiálně zahájena. V rámci slavnostního ceremoniálu v pondělí 29. srpna byl do síně slávy Národního divadla uveden Vlastimil Harapes – emeritní sólista a šéf Baletu Národního divadla, laureát Ceny Thalie za celoživotní mistrovství v oboru balet. Další ocenění, tentokrát v kategorii umělců do 35 let, si odnesl první sólista Baletu ND Ondřej Vinklát, jenž byl ohodnocen nejen za svůj talent, ale i vysoké profesionální nasazení.

Neoficiální zahájení sezony s lákavým programem pro všechny příznivce Národního divadla, milovníky umění i náhodné kolemjdoucí se odehraje dnes, tedy v pátek 2. září na piazzetě Národního divadla. Od 16 hodin postupně šéfové všech souborů (Baletu Petr Zuska, Činohry Daniel Špinar a Opery Petr Kofroň) představí premiéry a nové projekty začínající sezony. Návštěvníky čeká pohádka Studia Damúza, poslední prázdninové opékání buřtů, bazén s knihovnou, možnost potisknout si vlastní „ND“ tričko, jam-session u klavíru, křest historicky prvního „Národního medu“…

Na zahájení samozřejmě nebudou chybět herci, operní pěvci ani tanečníci – ti si speciálně pro tuto příležitost připravili jednu z nejznámějších scén baletu Šípková Růženka ve svérázném provedení, kdy slavné virtuózní ženské role tančí muži – tanečníci  Balletu Hommes Fatals, kteří jsou zároveň sólisté Baletu ND. V 19 hodin dění na piazzetě vyvrcholí divadelní módní přehlídkou a závěrečným „odmávnutím“ startu nové divadelní sezony generálním ředitelem ND Janem Burianem.