Václav Vohlídal vystavuje Blízké a vzdálené obrazy

Václav Vohlídal, filmový architekt a scénograf, představuje od 6. března do 1. dubna svou výtvarnou tvorbu v předsálí Divadla Viola na výstavě Blízké a vzdálené. Václav Vohlídal je hlavní profesí spojen především s týmovou prací v oblasti filmové a televizní produkce, podílel se například na filmech Kuře melancholik, Z pekla štěstí, Čertova nevěsta, Všiváci, Dvojníci a další.

Malířská tvorba je výsostnou ukázkou jeho svobodného myšlení, autorského vyjádření a dokladem osobní kreativity. Spojující téma jeho obrazů z posledních pěti let je hledání míry abstraktně poetické podoby okolního světa. Objekty se na jeho obrazech vznášejí v anonymním a nekonečném prostoru. Stávají se tím středobodem autorova zájmu v hledání jejich autentických tvarů, barevností, materiálů. Tichým a poetickým světem Václava Vohlídala poletují mikroskopické objekty stejně jako gigantické úlomky nereálných staveb. Divák má možnost se přenést spolu s ním do neidentifikovatelných, a přesto konkrétních světů. Kurátorkou výstavy Blízké a vzdálené je Dana Malá.

Výstavní činnost v prostoru divadelního baru v předsálí Violy začala v roce 2006. Každý měsíc, s výjimkou divadelních prázdnin, se zde střídají díla pozoruhodných umělců a autorů. Specifická komorní galerie nemá ambice orientovat se pouze jedním směrem, poskytuje prostor a příležitost nejrůznějším stylům a technikám. Výběr je proto velmi pestrý a zaujme všechny generace návštěvníků – už byly vystavovány obrazy, grafiky, fotografie, keramika, porcelán i textilie. Po Václavu Vohlídalovi ve Viole do konce letošní divadelní sezóny své práce představí Marie Šeborová, Dobroslav Halata a Václav Michálek.