Václav Neckář

Václav Neckář oslaví v Praze 45 let společného hraní s Bacily

Letos je to přesně 45 let od vzniku skupiny Bacily. Zároveň si v tomto roce zpěvák Václav Neckář připomíná 50 let od vydání svého prvního alba. Dvojité jubileum muzikanti oslaví ve středu 31. srpna společným koncertem na Střeleckém ostrově v Praze, kam si také pozvali řadu dalších hudebních hostů. Večer startuje v 19,30 hodin.

Navíc přesně před půl stoletím v roce 1966 vydal Václav Neckáře svou první desku s názvem Václav Neckář zpívá pro mladé.

Koncert tak nabídne  jednak oslavu hudby, ale také oslava léta a konce prázdnin. Jinými slovy skvělá příležitost užít si příjemný večer s přáteli či rodinou v krásném prostředí pod širým nebem.

Zpěvák a filmový herec Václav Neckář se narodil v roce 1943 v Praze. Již od mládí vystupoval v dětských operních rolích a prošel několika divadly. V letech 1968 až 1970 působil společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou ve známé skupině Golden Kids, o rok později však již účinkoval s vlastní kapelou Bacily. Na kontě má celkem 14 řadových desek, poslední album s názvem Mezi svými vyšlo v roce 2014.

foto: wikipedia.org