Václav Koubek má kapelu v zádech už dvacet let. Žádá si to oslavu

Svérázný písničkář, herec, spisovatel a režisér Václav Koubek letos oslavuje 20leté výročí společného koncertování s kapelou. Při té příležitosti zahraje v neděli 26. března v pražské Malostranské besedě koncert s podtitulem „Dvacet let s kapelou v zádech“.

Václav Koubek je písničkář a muzikant, jehož projev je zrovna tak prostý jako vesnická hospoda a zrovna tak hluboký jako duše člověka. Určitě jde o osobitého tvůrce, který se nedá přirovnat k nikomu dalšímu pohybujícímu se na naší hudební scéně. Skřehotavý hlas, svérázné texty, temperamentní zvuk tahací harmoniky a v neposlední řadě lyrická, chlapsky melancholická, kritická i vtipná osobnost, to vše je právě  Václav Koubek.

Václav Koubek vystudoval vysokou školu strojní v Liberci. Pracoval pro televizi, jako asistent střihu, u filmu jako asistent režie, prošel řadou divadel a zůstal u svobodného povolání. Jako herec se objevil i v Národním divadle (Zvony) a v několika filmech (Keď hviezdy boli červené, Zvířata ve městě, Cesta pustým lesem, Mikola a Mikolko, Co chytneš v žitě, Čert ví proč, Na stojáka aj.). Momentálně vše sloučil do Vesnického klubu Chotěmice, odkud své písně, povídky, pohádky a připravované filmy rozesílá do klubů celé České republiky.

Václav Koubek vystoupí se svojí kapelou hrající ve složení: kytara Honza Ponocný, saxofon Jarda Jeřábek a bicí Martin Rychta. Těšit se ale můžete i na další vzácné hosty. Vstupenky na koncert v předprodeji i na místě stojí 150 Kč.

foto: archív Václava Koubka