Trnkova zahrada 2

V renesančním podkroví Galerie Malostranské besedy na dva měsíce rozkvetla Trnkova zahrada

V pražské Galerii Malostranská beseda byl pro veřejnost zahájen multimediální projekt Trnkova Zahrada 2, jehož autory jsou výtvarníci Jan a Matyáš Trnkovi. Jeho cílem je oživit jednu z nejznámějších dětských knih Jiřího Trnky a zároveň přinést dětem alternativní možnost rozvíjení jejich fantazie a formování vkusu zábavnou formou. Zahrada 2 bude veřejnosti přístupna v podkrovních prostorách Galerie Malostranské besedy denně od 10 do 18 hodin v období od 16. února do 15. května. 

 „Výstava Zahrada 2 staví na poetice a výtvarném stylu, kterými je proslulé původní dílo Jiřího Trnky. Moderní technologie však umožňují rozvíjet příběh hlavních hrdinů knihy do unikátní multimediální podoby, která bude děti bavit i vzdělávat. Instalace má jednak oživit Trnkovu tvorbu, ale zároveň ukázat alternativní cestu k rozvíjení dětské fantazie. Je určena zejména dětem, ale na své si přijdou i dospělí návštěvníci,“ přibližuje umělecký ředitel Malostranské besedy David Hanzlík.

Trnkova Zahrada 2 je projekt, který vznikl za podpory Plzně 2015, Evropského hlavního města kultury. Výstava klade důraz na interaktivitu, atraktivitu a akci s řadou animací a zvukových efektů. Oproti původní verzi představené loni v Plzni a posléze v Písku autoři Zahradu vylepšili a rozšířili, takže Malostranská beseda nabízí tři nové originální atrakce.

 „Zahrada 2 kombinuje audiovizuální materiály vycházející z ilustrací Jiřího Trnky spolu s mnoha rekvizitami, scénografií a fyzickými atrakcemi. Je rozprostřena do několika zastavení, ke kterým se vždy vážou hlavní hrdinové a dějové linie knihy. Děti se tak mohou těšit na hravý kočkodrom, snový trpaskop, divadelní slonograf, hudební štěkafon, vzdělávací velrybárium či nově digitální pískoviště, prstochod a trpaslíkovu fotobudku. Bude to pro ně vizuální i poučný zážitek,“ dodává jeden z autorů projektu Zahrada 2 Matyáš Trnka.

Vstupné činí: základní 120 Kč, studenti, důchodci, děti 3-5 let, ZTP 70 Kč, rodinné 300 Kč, školní skupina 60 Kč/dítě, děti do 3 let a doprovod (školy, ZTP): zdarma.

Více informací naleznete na stránkách:  www.zahrada2.cz