loňského roku

Koncerty v Malostranské besedě vidělo v březnu rekordních 4 200 diváků. Bezmála dvě desítky akcí byly vyprodané

Barbora Poláková, Vladimír Mišík, Jiří Schmitzer či skupina Portles. To je jen zlomek z vystoupení, které se v březnu v Malostranské besedě vyprodala. Celkem akce pořádané hudebním klubem navštívilo minulý měsíc přes čtyři tisíc diváků, což je od znovuotevření Malostranské besedy v roce 2010 absolutní rekord.

„S postupně mizejícími lístky u jednotlivých koncertů jsme celkovou měsíční návštěvnost očekávali nadprůměrnou. Celkem se u nás v březnu uskutečnilo 28 akcí. Z nich bylo skoro 70 % beznadějně vyprodaných. Vidět během osmi večerů za sebou zcela zaplněný sál je opravdu potěšující. Na druhou je to velmi zavazující a nechceme usnout na vavřínech a v příštích měsících se budeme snažit kvalitním a rozmanitým programem na březnovou metu opakovaně zaútočit,“ uvedl šéf produkce Malostranské besedy David Dvořák.

Že od slov k činům nebude v Malostranské besedě daleko, potvrzuje i program na další měsíce. Například v dubnu jsou na programu dvojkoncerty skupin Čechomor a Olympic nebo vystoupení legendárního Joe Karafiáta s hosty. Chybět nebudou ani populární Barování s Kristýnou Novákovou či 7 pádů Honzy Dědka.

K tomu je nutné připomenout, že už za necelé tři týdny odstartuje na Střeleckém ostrově letní scéna Malostranské besedy nazvaná Letňák – Léto pro Pražany, která bude návštěvníky bavit až do konce září.

Pražská Malostranská beseda byla po rozsáhlé rekonstrukci veřejnosti zpřístupněna v březnu 2010. Od té doby Malostranská beseda nabízí pestrý hudební program postavený na různých hudebních stylech jako rock, funk, alternativa, folk, blues, šanson a mnohé další. Díky tomu se na pódiu hudebního klubu mohla vystřídat pěkná řádka osobností jako Suzanne Vega a Dan McCafferty, nebo osobnosti české scény například Karel Gott, Václav Neckář, Lucie Bílá, Čechomor, Olympic, Bratři Ebenové a další. V průměru ji ročně navštíví okolo 40 tisíc návštěvníků.