Modrá rybka

Kapela The Fellas pražským koncertem podpoří Nadační fond Modrá rybka. Díky jeho projketu To je hlína se podpoří dostavba školy v Indii

Ve čtvrtek 31. března proběhne v pražské Malostranské besedě benefiční večer Nadačního fondu Modrá Rybka, který se koná k příležitosti zahájení 11. ročníku soutěže „To je hlína“. Celá akce podporuje dostavbu školy v indickém Thaylongu a těšit se můžete na vernisáž uměleckých děl vytvořených dětmi a rovněž na jedinečný pražský koncert kapely The Fellas.

„Jsme rádi, že celá charitativní dětská umělecká soutěž To je hlína letos probíhá u nás v Malostranské Besedě. Poslední březnový večer nás čeká vernisáž vytvořených děl a zahajovací benefiční koncert, na němž můžete slyšet talentovanou mladou kapelu The Fellas. Vernisáž začíná v 17 hodin, koncert se pak odehraje od 18,30 hodin. Vstupenky seženete za 150 korun,“ říká šéf produkce Malostranské besedy David Dvořák.

Letošní ročník soutěže To je hlína pracuje s tématem „Svoboda ve tvorbě svoboda v životě aneb vytvoř, co tě napadne, máš svobodu projevu“ a probíhá v pěti uměleckých kategoriích. Záštitu nad celou akcí převzali Andrea Forsterová – Stříbrná, Jitka Kopejtková, Jiří Dědeček a Filip Čapka.

„Teď v březnu nás čeká vernisáž keramických výtvorů a díla z kategorie kresba, malba, kombinovaná technika a tisk. Představí se tedy první dvě kategorie. Divadelní, filmová a literární část pak bude pokračovat 23. dubna také u nás v Malostranské besedě. Slavnostní zakončení bude moderovat Pavel Anděl,“ doplňuje Dvořák.

Posláním Nadačního fondu Modrá rybka je shromažďování finančních prostředků k podpoře iniciativ a aktivit zaměřených k vytváření, ochraně a rozvoji duchovních hodnot, k rozvoji vědy, vzdělání, tělovýchovy, kultury, zdraví a sportu na území celé České republiky. Do jejich aktivit patří i rozvojová pomoc ve světě se zaměřením na děti a mládež, zejména se zaměřením na děti a mládež pocházející ze sociálně znevýhodněného prostředí. Více na https://www.modrarybka.eu/.

foto: https://www.facebook.com/thefellasmusic