Tereza Melišová

Tereza Melišová vydává Svět podle Kuby

Tereza Melišová vydává další knihu, tentokrát s názvem Svět podle Kuby. Ta vyjde 15. října 2018 v nakladatelství CPress, ve společnosti Albatros Media a.s. Jedná se o volné pokračování knihy Dítě jménem Kuba. Tereza je především máma malé neřízené střely Kuby, ale také PR manažerka, bloggerka a charitativně činná žena. Svět podle Kuby navazuje na knihu Dítě jménem Kuba, která vyšla v květnu 2017 a byla vydána na motivy blogu, který byl čtenáři vybrán do finále soutěže Blogerka roku 2016.

Tereza Melišová v prvním díle dává nahlédnout do života svobodné maminky a neúnavné parťačky jejího malého syna Kuby. O tom, že starat se sama o malého klučinu je fuška. O tom, že lze být těhotná pět měsíců, ale porodit až v měsíci devátém. O tom, že naštvat batole je jednodušší, než se může zdát. O tom, že když se chce, všechno jde. A taky o tom, že to při správném úhlu pohledu může být sranda k popukání.

Na knihu Dítě jménem Kuba volně navazuje Svět podle Kuby. Kuba je malá neřízená střela, milovník sopek a vody, „fňukna, vžtekna, blekna, ložčáplík, škodič a pjudič“, ale především super parťák svojí maminky. Ve druhém dílu se začtěte se do jejich příběhů plných cestování, zlobení, všetečných otázek, ale hlavně legrace, která doslova nezná hranic. Volné pokračování knihy Dítě jménem Kuba vám vykouzlí na rtech úsměv stejně jako díl první. A taky vám ukáže, že s dítětem život rozhodně nekončí.

Autorka mimo jiné založila projekt Pomáhat s radostí, za což se také stala Ženou regionu pro Královéhradecký kraj. Se svými kolegyněmi pomáhá dětem napříč celou republikou.

 „Projekt Pomáhat s radostí jsem založila především z toho důvodu, že si uvědomuji, jak je náročné být máma samoživitelka, a že skutečně kolikrát stačí lusknout prsty a člověk se dostane do tíživé situace. Postupně se projekt rozrůstal a v současné chvíli pomáháme různým azylovým domům pro matky s dětmi, ale také klokánkům, dětským domovům, dětským oddělením nemocnic a několika jednotlivým dětem. Jsem opravdu šťastná za to, že mi lidé píší, že jsem jim pomohla najít cestu, jak mohou pomoci. To je přesně to, o co mi jde. Pomáhat lidem otvírat oči, že to jde a pomoci může skutečně téměř každý, kolikrát jen stačí se kolem sebe rozhlédnout,“ říká Tereza Melišová.

Výtěžek z knihy, stejně jako u prvního dílu, tak věnuje Tereza Melišová opět na charitativní účely.