Terčino milé údolí

Terčino milé údolí Jana Spáleného v Malostranské besedě

Jan Spálený vystoupí s ASPM v pražské Malostranské besedě. Do hudebního klubu na Malé Straně zavítá pětice muzikantů ve čtvrtek 3. listopadu a představí se divákům s průřezovým repertoárem svého hudebního života, jenž je mimo jiné zaznamenán i na v září vydaném živém albu Terčino milé údolí. Začátek koncertu je od 20, 30 hodin.

Terčino milé údolí je živý záznam mimořádného koncertu Tria Jana Spáleného, který se uskutečnil na začátku letošního léta na tvrzi Cuknštejn ležící v Terčině údolí u Nových Hradů v jižních Čechách. Najdete na něm vybrané skladby mapující celých třiatřicet let existence kapely, ale také zcela nové písně, které premiérově zazněly právě na Cuknštejně. Podobný repertoár budete moci slyšet i na koncertě v Malostranské besedě.

Jan Spálený je český multiinstrumentalista, skladatel a textař. Od roku 1984 hraje se skupinou ASPM, kterou založil spolu s Petrem Kalandrou. Převážně bluesová hudební skupina funguje dodnes, avšak v pozměněné sestavě. Kromě Jana Spáleného jako zpěváka a klavíristy ji tvoří jeho syn Filip Spálený jako tubista, Michal Gera jako hráč na trumpetu, Radek Krampl jako vibrafonista a Filip Jeníček jako bubeník.  ASPM v této podobě vydalo šest studiových alb, z nichž dvě (…až srdce usedá a Má vina) byla oceněna cenou akademie populární hudby Anděl.

foto: Ája Dvořáčková