děkujeme, pokračujeme

The Tap Tap Orchestra budou hlavní hvězdou Děkujeme, pokračujeme na Střeleckém ostrově

Děkujeme, pokračujeme, benefiční, festival s  pořádaný Asistence, o.p.s. se po roce vrací na Střelecký ostrov. Ten letos proběhne ve čtvrtek 26. května od 16 do 22 hodin a přinese dětem a dospělým bohatý program v podobě divadelních a hudebních vystoupení, workshopů i možnosti podpořit Melounovou sbírku na rozšíření služeb osobní asistence. Celou akcí provede herečka Simona Babčáková.

Jako v minulých ročnících proběhne i letos na Střeleckém ostrově v rámci našeho Letňáku – Léta pro Pražany festival Děkujeme, pokračujeme. Hudební, divadelní a další zajímavé doprovodné akce jsou v podstatě poděkováním všem dobrovolníkům a asistentům u lidí s postižením, koordinátorům, konzultantům a všem lidem, kteří podporují práci Asistence a bojují společně za Prahu bez bariér.

Úvodní program Děkujeme, pokračujte nabídne divadelní představení pro děti s názvem Golem, které si pro malé návštěvníky připravilo Studio Damúza. Z divadelní části pak bude k vidění také soubor herců s postižením i bez něj Ještě chvilku. Až do večerních hodin bude dále probíhat hudební program, během něhož se představí Milli Janatková, Václav Havelka III z kapely Please The Trees, hudební duo Báry a Jana Kratochvílových Dva či skupina The Tap Tap. Připraveny budou rovněž zajímavé workshopy pro děti i dospělé.

Festival je otevřen všem, kteří se chtějí pobavit, blíže se seznámit s činností Asistence a vyjádřit jí poklonu, kterou si za svou práci skutečně zaslouží. Vstupenky na festival stojí 100 korun, což představuje částku za jednu hodinu osobní asistence. Během celé akce bude také možné přispět do právě probíhající Melounové sbírky, která se snaží vybrat peníze na rozšíření kapacity osobní asistence o 50 nových míst a umožnit tak dalším mladým lidem s postižením žít samostatně a svobodně.

Asistence o.p.s. je poskytovatelem sociálních služeb pro více než 250 lidí s tělesným a kombinovaným postižením v Praze. Zaměřuje se na osoby ve věku od 16 do 64 let, které v důsledku svého postižení potřebují pomoc druhé osoby. Konkrétně se jedná o osobní asistenci, podporu při přechodu ze škol do dalšího života a při hledání zaměstnání. Dlouhodobě se snaží odstraňovat bariéry ve veřejné dopravě.

Program festivalu Děkujeme, pokračujeme:

  • 16:00 divadlo pro děti  – Damůza: GOLEM
  • 17:00 world music, latinské rytmy – Milli Janatková
  • 18:00 divadelní soubor herců s postižením i bez něj – Ještě chvilku: AZAZELA
  • 19:00 sólové vystoupení frontmana Please the Trees Václav Havelka III
  • 20:00 hudební duo Báry a Jana Kratochvílových DVA
  • 21:00 postižení muzikou The Tap Tap