Poezie a rock v podání legend Mišíka a Hladíka

Pražský Střelecký ostrov zažije večer českých rockových legend. Zavítají na něj zpěvák a kytarista Vladimír Mišík v doprovodu své kapely Etc… a spolu s nimi vystoupí skupina Blue Effect s Radimem Hladíkem. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 6. srpna od 19.30 hodin. 

„Během letních prázdnin Vladimír Mišík i Radim Hladík odehráli a odehrají řadu koncertů na různých festivalech. Jsme velmi rádi, že do svého bohatého letního kalendáře zařadili i společné vystoupení na Střeleckém ostrově. Už proto, že večerní Praha v prostředí okolo Vltavy má svou specifickou atmosféru. Příznivci hudby Vladimíra Mišíka a Radima Hladíka se mohou těšit na skladby průřezem jejich tvorby. Zcela určitě dojde i na skladby z průlomové desky Kuře v hodinkách, která v roce 2012 slavila 40 let existence a nedávno k ní dokonce vyšlo i DVD,“ řekl ke koncertu mluvčí Letňáku 2015 – Léta pro Pražany na Střeleckém ostrově Tomáš Kopečný.

Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců z hudebního, výtvarného a literárního prostředí. Přes 40 let hraje s kapelou Etc…, vydal s ní 10 řadových alb, řadu kompilací a podílel se na dalších vedlejších projektech.

Kapela Blue Effect vznikla v roce 1968. Její založení iniciovali Vladimír Mišík spolu s kytaristou Radimem Hladíkem, který v jejím čele stojí dodnes. Obě hudební legendy zanechaly výraznou stopu v historii českého rocku a oslovují již několikátou generaci hudebních fanoušků. V roce 1993 (Vladimír Mišík) a 2005 (Radim Hladík) vstoupili do Síně slávy Akademie populární hudby.