Dyzajn market promění centrum Prahy v přístav plný designu a hudby

Více než 160 českých i zahraničních designérů a tvůrců se o prvním srpnovém víkendu sejde na Střeleckém ostrově v Praze při příležitosti letníhoDyzajn marketu. Během dvoudenní prodejní přehlídky autorské tvorby proběhne i řada koncertů, divadelních představení nebo módní přehlídek.

„Léto, hudba, originální móda a uvolněná prázdninová atmosféra k sobě patří. Rozhodli jsme se je proto spojit v jedinou akci. Střelecký ostrov v srdci Prahy se na 48 hodin promění na přístav plný designu a hudby,“ sdělil mluvčí Letňáku 2015 – Léta pro Pražany Tomáš Kopečný. Pomyslná plavba potrvá podle jeho slov od sobotních 10 hodin až do nedělních 20 hodin

V průběhu přehlídky se účastníci Dyzajn marketu mohou těšit na oblíbené stálice jako Akari, Black Mountain, studio Malíská, Fraise, Magaela, Krispol store, PunkTura nebo Vuchu. Mezi nováčky se představí mimo jiné Ecoheart, Individual, BUDOAR – butykové hračkářství, neoprenové plavky Swell Wetsuits nebo Sleeping Beauty. Speciálně pro víkendové „tržiště“ také vytvořilo 15 vybraných tvůrců limitovanou kolekci s názvem Limitovka.

Dyzajn market Festival na Střeleckém ostrově zve i na plejádu deseti rozličných hudebních vystoupení, mezi nimiž se představí revuální kapela Olats Otesoc, známé seskupení Eddie Stoilow, cenou Anděl za Objev roku ověnčená kapela Jelen, kontroverzní holčičí duo Čokovoko, skupiny Sunflower Caravan, Cirkus Problem, Pilot, Vložte kočku, No Surprise či legenda českého hip hopu PSH,“ láká na hudební doprovodný program Tomáš Kopečný.

Součástí programu pro děti bude například vystoupení divadélka Buchty a Loutky či workshopy od Ponrepo dětem, Testováno na dětech, časopisu Raketa, Keytone jazykové školy a Unlimited design. Pro ty nejmenší bude také připraven obrovský dětský koutek s indiánským tee-pee od značky Devoto.

K pravé festivalové zábavě pomůže i skvělá nabídka jídla a pití, o kterou se v průběhu celého festivalu postarají například VinCaffé (LaGenovese), Upekla, Café Buddha, designové cupcaky Lelí´s Cupcakes, burgry Frank´s nebo Angelato.