Léto pro Pražany

Do zahájení letošního Letňáku 2016 – Léto pro Pražany chybí měsíc

Rok se s rokem sejde a pražský Střelecký ostrov opět oživí na více než čtvrt roku letní scéna Malostranské besedy Letňák – Léto pro Pražany. První hudební vystoupení je na scéně Ponton přichystáno již na 29. dubna. Pražané, a nejen oni, si znovu budou moci užívat krásného prostředí Střeleckého ostrova a nasávat si festivalovou atmosféru s bohatou škálou kulturních akcí. V průběhu pěti měsíců nabídne stovky koncertů, DJ´s party, filmových projekcí, benefičních a jiných akcí.

Pořadatelé slibují, že podobně jako v předchozích dvou letech se Letňák – Léto pro Pražany 2016 ponese ve znamení pestrosti a tematické různorodosti akcí, žánrové rozmanitosti. Představí se zkušení a osvědčení umělci, ale také mladé a začínající talenty. Na své si přijdou i děti a Pražané dříve narození.

Hlavními hudebními taháky Letňáků 2016 – Léta pro Pražany budou kapela Poletíme?, která vystoupí společně s femipunkové skupiny Mucha v čele s osobitou písničkářkou Nikolou Muchovou (12. 5.), Bratři Ebenové (9. 6.), Radůza se svými hosty (23. 6.) či stále úspěšnější mladá kapela Jelen (2. 6.). Těšit se příznivci kvalitní hudby také na Vladimíra Mišíka & ETC…, kteří jako vloni vystoupí spolu s Blue Effectem Radima Hladíka (14. 7.). Pozornost fanoušků bude v programu letošního Letňáku 2016 rozhodně budit i koncert Michala Pavlíčka & band (19. 7.) a Vypsané fixy (18. 8.).

V rámci srpnových koncertů na Velké scéně si kapela Sto zvířat připravila dva speciální koncerty. Ve čtvrtek 25. srpna tak zahraje odpoledne pro děti a následně večer pro dospělé. Děti se na koncertu mohou nenásilnou formou seznámit s hudebními styly jako reggae, world music, latina, rockabilly či swing, které běžně v rádiu neslyší. Pro dospělé diváky pak přehrají svůj program k desce Ministerstvo mýho nitra, se kterým loni slavili 25 let existence kapely.

Kromě koncertů na Velké scéně budou v průběhu konání Letňáku 2016 probíhat již tradičně i akce na plovoucí scéně Ponton, na kterou je vstup zcela zdarma. Odehrávají se tam různorodé DJ´s večery a komornější koncerty od bluesu, popu, rapu, jazzu, funky, až po deephouse či elektroswing.

Po loňském úspěchu nebude chybět také letní kino. Letos se pořadatelé rozhodli koncipovat program jako filmový týden, který proběhne v průběhu července. Filmoví nadšenci se mohou těšit na směs českých a zahraničních filmů od nestárnoucí klasiky po letošní novinky.

Jednou s největších akcí, která nás během léta na Střeleckém ostrově čeká, je je připomínka 600 let od upálení Jeronýma Pražského. Tradičně se budeme věnovat i společensky prospěšným akcím. Již nyní mohu pozvat Áčkofest a také akci tradičně pořádanou obecně prospěšnou společností Asistence.

Více o programu Letňáku – Léto pro Pražany 2016 najdete na https://www.letnak.cz