Elephantour

Sto zvířat zahájí ELEPHANTOUR 2017 dvěma pražskými koncerty

Kapela Sto zvířat zahájila své ELEPHANTOUR 2017, v rámci něhož se v lednu hned dvakrát zastaví v Malostranské besedě. A to konkrétně ve středu a čtvrtek 18. a 19. ledna od 20,30 hodin. Repertoár koncertů je tentokrát sestaven z nejoblíbenějších písní a největších hitů, které si posluchači na koncertech nejvíce žádají.

Stejně jako v loňském roce se kapela Sto zvířat vydává v lednu na nové turné a podobně jako vloni se Malostranská beseda opět stala jednou z jejích prvních zastávek. V Malostranské besedě kapela vystupuje pravidelně už od prvních let jejich vzniku a celkově tu odehrála více než tři stovky koncertů.

Skupina Sto zvířat vznikla v roce 1990 ze studentského rock’n’roll bandu Matěj Čech. Žánrově se řadí do kategorie ska, ale nebojí se výletů do jiných hudebních stylů. Důkazem toho je jejich nejnovější album Ministerstvo mýho nitra, které vyšlo na konci roku 2015 a na němž můžete najít stopy funky nebo latiny. V současné době hrají v sestavě Jana Jelínková (zpěv), Jan Kalina (zpěv, perkuse), Jan Šobr (kytara), Petr Hostinský (zpěv, klávesy), Jiří Hanzlík (barytonsaxofon), Martin Líska (trombon), Pavel Herzog (trubka), Willem Versteeg (baskytara) a Mikoláš Nop (bicí).

Sto zvířat patří bezesporu k nejvýraznějším ska kapelám u nás. Svou vysokou kvalitu a radost z hudby si drží už přes 25 let a důkazem toho jsou plné kluby a roztančené publikum na každém koncertu.