Sto Zvířat

Sto zvířat se vrací ke kořenům. Trojkoncertem si podmaní Malostranskou besedu.

Kapela Sto zvířat vyjíždí v lednu na turné a jednou z jejích prvních pražských zastávek bude Malostranská beseda. Ta Malostranská beseda, kde skupina začínala svou úspěšnou kariéru. Hned třikrát od 27. do 29. ledna se fanouškům představí s loni vydaným albem Ministerstvo mýho nitra, které doplní léta osvědčenými hity. Jednotlivé koncerty startují od 20,30 hodin. 

„Sto zvířat u nás v Malostranské besedě vystupují celkem pravidelně už od začátku jejich vzniku. Stala se z nich jedna z nejvýraznějších ska kapel u nás, která si drží svou vysokou kvalitu a zároveň jim nikdy nechybí energie a radost z hudby, která pak přechází na fanoušky. Během tří koncertů, které u Besedě kapela odehraje se můžete těšit na skvělou show,“ slibuje šéf produkce Malostranské besedy David Dvořák.

Skupina Sto zvířat vznikla v roce 1990 ze studentského rock’n’roll bandu Matěj Čech. Žánrově se řadí do kategorie ska, ale nebojí se výletů do jiných hudebních stylů. Důkazem toho je jejich nejnovější album Ministerstvo mýho nitra, které vyšlo na konci roku 2015 a na němž můžete najít stopy funky nebo latiny. V současné době hrají v sestavě Jana Jelínková (zpěv), Jan Kalina (zpěv, perkuse), Jan Šobr (kytara), Petr Hostinský (zpěv, klávesy), Jiří Hanzlík (barytonsaxofon), Martin Líska (trombon), Pavel Herzog (trubka), Willem Versteeg (baskytara) a Mikoláš Nop (bicí).

 

foto: stozvirat.cz