Lída Baarová

Smutný osud herečky Zorky Janů ztvární ve filmu Lída Baarová Anna Fialová

Mladá herečka Anna Fialová známá především z první řady seriálu Vinaři jde letos z filmu do filmu. V současnosti ji můžeme vidět například v jedné z hlavních rolí filmu Muzikál aneb Cesta ke štěstí. Za nedlouho přijde do kin film Filipa Renče Lída Baarová, který je inspirovaný životem legendární české herečky. Anna Fialová v něm ztvární Baarové sestru herečku Zorku Janů 

Po vyslovení jména herečky Zorky Janů se jenom málokomu vybaví její tvář, přitom neodmyslitelně patřila do života nejkontroverznější české herečky všech dob Lídy Baarové. Byla totiž její sestrou, která neunesla trpký osud své slavnější sestry, který posléze dolehl i na celou jejich rodinu a skokem z jejich hanspaulské vily spáchala sebevraždu.

Podle hereččiných slov byla role Zorky Janů plejádou různých dojmů. Nejsilnější je samozřejmě spojen s aktem sebevraždy. Scéna se točila v autentickém prostředí. Na střeše vily, odkud Zorka Janů skokem ukončila svůj život. Milovnice výšek si prý natáčení sebevražedné scény dost užívala.

A jak Anna Fialová, vnučka legendárního Limonádníka Karla Fialy, vnímá život své prvorepublikové kolegyně? Podle jejích slov je nezpochybnitelné, že Zorka Janů byla byla velmi nemocná. Její maniodepresivita jí zcela zničila život. Nebyla sto se srovnat se svou kariérou, ale i stínem své slavnější sestry.