Skladatelka Simonne Draper

Skladatelka Simonne Draper získala medaili v soutěži Global Music Awards

Česká skladatelka Simonne Draper uspěla v celosvětové hudební soutěži Global Music Awards. Se svou skladbou Canzonetta Espanola získala stříbrnou medaili. Talent této české umělkyně si mohou v příštích dnech  užít i čeští diváci. Další v minulosti oceňovaná skladba Dolorosa zazní v rámci festivalu Dny soudobé hudby ve čtvrtek 8. listopadu v kostele sv. Klimenta v Praze.

„Stříbrná medaile se skladbou Canzonetta Espanola mě v takové konkurenci samozřejmě těší. Soutěže se účastní hudebníci z celého světa a ocenění se udělují na základě kvality jednotlivých skladeb, nikoliv podle rekordních prodejů nebo velikosti fanouškovské základny. I s ohledem na to mě těší skutečnost, že kromě mé skladby se do výběru dostaly další dvě česká díla a že je naše země ve světě slyšet,“ říká skladatelka Simonne Draper.

Ocenění v prestižní mezinárodní soutěži není pro Simonne Draper ojedinělým. Nominace či přímo umístění na předních příčkách sbírá již v průběhu několika let. Jednou takovou skladbou, která si ve světě našla své místo, je i skladba Dolorosa, jež nyní diváci uslyší v rámci festivalu Dny soudobé hudby.

„Skladba Dolorosa byla nominována na vítěze v kategorii klasická hudba v American Songwriting Awards. V Praze v rámci festivalu pořádaném Společností českých skladatelů ji divákům přednese vynikající Martin Sauer, bývalý hráč Pražského kytarového kvarteta a belgická kytaristka Thais Cosnefroy,“ dodává Simonne Draper. 

Koncert se uskuteční 8. listopadu od 19,30 v kostele sv. Klimenta v Praze. Program se nazývá Nová duchovní tvorba a kromě Dolorosy od Simonne Draper si diváci vyslechnou skladby od dalších umělců, jako jsou Jan Bernátek, Jiří Bezděk, František Fiala, Jitka Koželuhová a další. 

Simonne Draper studovala kytaru u prof. Milana Tesaře na konzervatoři J. Ježka v Praze. Již v minulých letech slavila úspěchy na mezinárodní soutěžní scéně. V roce 2014 postoupila jedna z jejích skladeb do finále mezinárodní skladatelské soutěže „The United Kingdom Songwriting Contest“ a v roce 2015 vyhrála „The Hollywood Songwriting Contest“ v kategorii klasická hudba. 

 

One comment on “Skladatelka Simonne Draper získala medaili v soutěži Global Music Awards