Simonne Draper

Skladatelka Simonne Draper vítězskou Hollywood Songwriting Contest

Simonne Draper, česká skladatelka a kytarová virtuózka, uspěla v mezinárodní skladatelské soutěži Hollywood Songwriting Contest, jež si klade za cíl podporovat nové hudební talenty různých žánrů a stylů. Se svou skladbou Finesa 2015 získala prvenství v kategorii klasická hudba. Její druhá skladba Dolorosa byla navíc nominována v kategorii instrumentální hudba.

Simonne Draper studovala kytaru u prof. Milana Tesaře na konzervatoři J. Ježka v Praze. Již v minulých letech slavila úspěchy na mezinárodní soutěžní scéně. V roce 2014 postoupila jedna z jejích skladeb do finále mezinárodní skladatelské soutěže „The United Kingdom Songwriting Contest“ a v roce 2015 získala nominaci na vítěze v „The American Songwriting Awards“ v kategorii klasická hudba. V současné době připravuje nový projekt – prezentaci skladeb pro „The Composers Festival“, který se bude konat ve městě Hastings na jihu Anglie v roce 2018.

Simonne Draper v  současné  spojila síly s kytaristy Patrikem Henelem a Davidem Wurczelem, se kterými spolupracuje na projektu Klasika Guitar Band. Repertoár tvoří jak autorské skladby, včetně oceněných, tak známé kytarové kusy upravené pro tři kytary.

Hollywood Songwriting Contest, ve které Simonne Draper uspěla je elitní mezinárodní skladatelská soutěž, která je otevřená všem skladatelům a umělcům napříč hudebními žánry a styly. V celkově 23 kategoriích od rocku, hip hopu až po klasickou hudbu oceňuje nové a talentované tváře a dává jim příležitost prezentovat se a získat uznání po celém světě. Kromě oceněných v jednotlivých soutěžních kategoriích se vyhlašuje celkový vítěz (Grand Prize Winner), jenž se vybírá v rámci všech účastníků a kategorií.