S Hudbou Vesmírnou

S Hudbou Vesmírnou speciálním hostem na zámku Ptení

Zámecké burčákové slavnosti v Ptení na Prostějovsku nabídnou od 8. do 10. září nejen „nekonečné“ množství vinného moku, ale především spoustu zábavy a skvělé muziky. Speciálním hostem akce bude slovenské uskupení S Hudbou Vesmírnou.

„Každé živé vystoupení je pro nás unikátní. Dvojnásob to platí o vystoupeních, která můžeme odehrát v České republice. V Čechách a na Moravě máme překvapivě silnou fanouškovskou základnu. Mnozí z těchto fandů za námi pravidelně jezdí na naše vystoupení po Slovensku. Nyní jim to můžeme oplatit a přijíždíme my za nimi. Věříme v jejich podporu a moc se na ně těšíme,“ říká k vystoupení skladatelská duše S Hudbou Vesmírnou Daniel „Sorizzo“ Kis.

Vystoupení S Hudbou Vesmírnou je v kulisách původně renesančního zámku naplánováno v sobotu 9. září od 14 hodin, tedy na začátek druhého dne programu Zámeckých burčákových slavností.

„Jak říká Sorizzo, každé vystoupení, které odehrajeme je pro nás vždy originál. Vystoupení v Ptení je například zvláštní tím, že budeme jako jediná nepunková a nemetalová kapela v programu. Věříme, že svým stylem hudby budeme příjemným zpestřením hudebního odpoledne. Hudba vždy spojovala a myslím, že ani v Ptení tomu nebude jinak. Moc těšíme, že za námi dorazí naši čeští fanoušci a snad i ti slovenští,“ dodává klidná síla kapely Marek Koleno.  

„Vystoupení na Zámeckých burčákových slavnostech je pro nás významné nejen proto, že máme možnost se představit v Čechách. Zaujal nás též příběh zdejšího zámku, především pak „zámeckého pána“, který se rozhodl památku zachránit a vybudovat v ní centrum pro kulturní vyžití. Vítáme každou příležitost, kdy vzniká nějaká taková věc. Vždy se rádi připojíme k dobré věci. Držíme Davidovi Hudečkovi palce, aby se mu plány se zámkem podařilo naplnit,“ uzavírá za kapelu S Hudbou Vesmírnou její neodmyslitelná dívčí součást zpěvačka Sára Polyaková.

S hudbou vesmírnou

Trio se dalo dohromady před osmi lety. Daniel „Sorizzo“ Kis a Marek Koleno tak volně navázali na uskupení Hidden Road, kterého byli členy. Na startu doplnila chlapce Dominika Morávková. Průlomem v kariéře tria byla píseň Je nám teplo, na které se podílel i herec a režisér Jiří Mádl. V létě roku 2022 došlo ve složení S hudbou vesmírnou ke změně na postu zpěvačky. Dominiku Morávkovou nahradila Sára Polyaková, jinak též herečka a v minulosti i úspěšná atletka.