Sestřelák

Sestřelák na Střeláku nabídne unikátní spojení kapel Vasilův rubáš, Circus Problem a Terne Čhave

Sestřelák, který se uskuteční 25. května na letní scéně Malostranské besedy na Střeleckém ostrově, bude jedinečným trojkoncertem, kdy se na jednom pódiu potkají kapely Vasilův Rubáš, Circus Problem a Terne Čhave. Večer startuje na Velké scéně v 18:30 hodin.

Skupina Vasilův Rubáš se poprvé do podvědomí dostala vítězstvím na Mezinárodní Portě v Ústí nad Labem v roce 2012. Přes své původní žánrové stigma dokáže kapela díky své stylové originalitě zaujmout i punkového, či dokonce jazzového diváka. Vasilův Rubáš tvoří Filip Vasilděda Novák a Petr Ruby Rubáš. Na konci roku 2012 dvojice vydala své debutové album Konec světa, koncem roku 2016 jim vyšlo druhé album s názvem Nebyl, ale.

Mezi stálice české scény už nějakou dobu patří kapela Circus Problem, která funguje od roku 2012. Od letošního roku došlo k obměně některých členů, kapela však jede dál se stejnou energií a charismatem, na které jsou fanoušci zvyklí.  V současné době připravují nové songy a některé novinky premiérově uslyší i návštěvníci Sestřeláku.

Terne Čhave představují na české i evropské hudební scéně jedinečný fenomén. Jako jedna z mála romských kapel se již od svých počátků, které sahají do 80. let minulého století, drží svých kořenů, nespokojí se však s nekonečnými variacemi na romský folklór. Zmocnili se nástrojů dnešních rockových kapel a spojili jejich zvuk a potenciál se svou pověstnou energií. Jejich vývoj směřoval od folku přes world music až k tzv. Rom’n’Rollu. V minulosti absolvovali řadu koncertů na českých i evropských festivalech a v roce 2009 získali ocenění Anděl za desku More, love!