proces

RockOperu Praha už za pár dnů čeká Proces. Premiéra nové rockové opery inspirované Kafkou

Již 22. listopadu se brány holešovické arény RockOpery Praha premiérově otevřou příznivcům Franze Kafky a tvrdé muziky. Nová rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest se inspiruje příběhem jednoho z nejznámějších románů Proces, avšak divákům ho tradičně představí ve svém svébytném metalovém pojetí.

RockOpera Praha je v současné době v plné přípravě na novou premiéru, která divadlo nejen pro rockery čeká za necelé dva týdny. Letos se tvůrčí tým RockOpery pustil do celosvětově uznávaného Franze Kafky, konkrétně do jeho románu Proces. Všeobecně se má za to, že jde o náročného, temného a pro někoho možná komplikovaného až nepochopeného autora. Pro rockery z Holešovic je to ale především absurdně humorná výzva, sám Kafka se prý při předčítání úryvků ze svého románu smál až k slzám. Opera vzniká v režii Romana Štolpy a pod choreografickým dohledem Iriny Andreevy. Principálka RockOpery Praha Pavla Forest pevně věří, že se novinka potká u diváků s nadšením jako v případě loňské Anny Kareniny.

V mezičase do připravované premiéry však RockOpera Praha nezahálí. Včera měla na programu reprízu loňské novinky Anna Karenina. Těsně před premiérou rockové opery Proces, v sobotu 19. listopadu se zapojí RockOpera Praha podruhé do projektu Noc divadel.

Noc divadel v RockOpeře chápou jako skvělou příležitost ukázat svým návštěvníkům zákulisí divadla a nabídnout i jiný divadelní zážitek, než jsou klasická představení. Proto je přřipraven pestrý program, který podobně jako loni umožní zájemcům nahlédnout „dovnitř“ fungování RockOpery.