Rockerů ráj se poprvé otevře v rámci Noci divadel

K Noci divadel se letos připojí také RockOpera Praha. V sobotu 21. listopadu tak mají návštěvnici jedinečnou šanci zažít přípravy rockové opery Anna Karenina, nahlédnout do zákulisí divadla, zúčastnit se hodiny zpěvu nebo se přijít bavit na noční afterparty. Program začíná již v 17,30 hodin a potrvá až do 2 hodin do rána.

Podle umělecké šéfky RockOpery Praha Pavly Forest chce jediná rocková divadelní scéna u nás svým příznivcům nabídnout i jiný divadelní zážitek, než jsou klasická představení. Proto se letos RockOpera Praha rozhodla zapojit do Noci divadel.

Připraven je pestrý program, který umožní zájemcům nahlédnout „dovnitř“ RockOpery Praha a užít si s členy souboru příjemný a velmi netradiční den. Těšit se mohou třeba na veřejnou zkoušku Anny Kareniny. Nebo si prohlédnout zákulisí. Nahlédnout bude možné do šaten, kostymérny, maskérny, na inspici, do baletního sálu, nahrávacího studia, světelné a zvukové režie a dalších koutů divadla pro rockery, kam se běžný divák za normálních okolností nedostane. Zajímavým zážitkem budou také ukázky hodin zpěvu.

Během celého dne bude ve foyer divadla promítat RockOpera Praha kino – videoklipy, dokumenty či záznam představení opery Oidipus Tyranus. Celou akci zakončí afterparty, která bude probíhat od půlnoci do dvou hodin do rána.