Robert Křesťan s Druhou trávou pražským dvojkoncertem vstoupil úspěšně do dalších čtvrtstoletí svého hraní

Robert Křesťan s Druhou odstartoval v neděli a pondělí v pražské Malostranské besedě dvojkoncertem nový koncertní rok 2017. V tom minulém roce legenda českého bluegrassu a folk-rocku oslavila čtvrtstoletí svého společného působení na české hudební scéně.  Program lednových koncertů se sestával zejména ze skladeb z nejnovějšího alba Pojďme se napít, samozřejmě došlo i na starší hity z jejich rozsáhlého folk-rock-bluegrassového repertoáru.

Druhou trávu založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od bluegrassových Poutníků. Od počátku svého vzniku je řazena mezi špičku na folk & country scéně v České a Slovenské republice. V současné době kapelu doplňuje Luboš Novotný (dobro, lap steel, vokály), Tomáš Liška (kontrabas), Emil Formánek (kytara, mandolína, vokály) a Kamil Slezák (bicí, perkuse).

Jako jedna z mála českých kapel pravidelně vyjíždí koncertovat do USA, za sebou tam již má kolem třiceti turné s velmi pozitivním ohlasem u lidí. Také spolupracují či v minulosti spolupracovali s řadou významných osobností jako Peter Rowan, Davey Spillane, Andy Owens, Charlie McCoy či Tony Trischka.