raven

Raven oslaví v RockOpeře Praha svou padesátku

Raven, zpěvák a skladatel se dožívá padesátky. Jubileum oslaví v holešovické RockOpeře Praha. Večer plný bohatého programu a vzácných hudebních hostů se ponese v duchu oslav nově vydaného alba Waltz, křtu knihy Raven Slovem a rovněž 50. narozenin samotného autora. Akce proběhne v režii Romana Štolpy a odstartuje v 19 hodin. 

Raven během večera předvede mnoho ze svého hudebního umu, těšit se hosté slavnostního koncertu mohou nejen na starší kusy, ale především na skladby z nového alba Waltz v nezvyklých aranžích.

Na programu bude též křest samotného alba, je kolekcí 13 šansonů potácejících se mezi klasickou muzikou s komorním orchestrem, etnickou všehochutí a rock’n’rollem. Vrcholem večera bude křest knihy Raven Slovem, jež představuje výbor autorových písňových textů.

Ravenovi přijde do RockOpery Praha popřát řada jeho kolegů. Na pódiu se objeví Athina Langoska, Pavla Forest, Iva Marešová, Milan Steigerwald, Filip Benešovský, Jiří Kovář, Zdeněk Vřešťál, Vítek Sázavský, Vladimír Línek, Jiří Masáček, Robert Fischmann, Michal Turek a Damián Kučera.

V samostatných blocích pak zahrají kapely Neřež, Precedens a Nasycen. Kromě hudebních vystoupení budou k vidění fotografie Jiřího Turka, Jana Vávry, Tomáše Polívky, kresby Vojty Horálka, Michaely Fišerové, Petra Šeredy a rovněž dokument Ondřeje Kymly.

foto: Jiří Turek