Radio Proglas odvysílá záznam koncertu Jakub Zahradník: Je jen jedna hudba

Skladby hudebního skladatele Jakuba Zahradníka se rozezní na vlnách Radia Proglas v neděli 7. února od 20:30 do 22:00 hodin. V rámci cyklu Koncert duchovní/vážné hudby zazní záznam koncertu natočeného v Anežském klášteře v roce 2014, který vyšel na CD pod názvem Je jen jedna hudba. Není mnoho skladatelů s tak pestrým žánrovým rozsahem i přesahem, převědčte se sami a nalaďte si v neděli Radio Proglas…!

„Velice mě těší, že si Radio Proglas pro další vysílaný koncert vybralo mou tvorbu a představí mě tak coby skladatele duchovní a duchovně orientované hudby. Posluchači uslyší skladby z mého CD Je jen jedna hudba, které jsme nahráli živě v Anežském klášteře v červnu roku 2014 s řadou vynikajících osobností. Na závěr vysílání se také mohou těšit na jednu z mých anglických písní, která bude pozvánkou na mé sólové recitály, které právě začínám dávat po Čechách a Německu“ zve k poslechu skladatel Jakub Zahradník.

„Je jen jedna hudba“ je live nahrávka obsahující pět rozměrných skladeb Jakuba Zahradníka z let 2010 až 2014. Nahráli ji harfistka Kateřina Englichová, bubeník České filharmonie Daniel Mikolášek, herečka a zpěvačka Lenka Vychodilová, Kühnův smíšený sbor, smyčcový kvintet Musica Pro Anima vedený první hráčkou orchestru FOK Ritou Čepurčenko, Bubureza – sbor Gymnázia a hudební školy hl. města Prahy, dětské filmové, televizní a muzikálové hvězdy Natálie Grossová a Filip Antonio, Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu a sbormistři zmíněných těles Blanka Kulínská, Marek Vorlíček a Miloslava Vítková.