První český videoklip k Monteverdiho hudbě: 22. 12. v brněnském Besedním domě

Hudební svět si letos četnými koncerty připomínal 450. výročí narození jednoho z nejvýznamnějších skladatelů všech dob, Claudia Monteverdiho. Vskutku originálním způsobem velké jubileum oslavili brněnští tvůrci – vznikem pozoruhodného videoklipu k Monteverdiho madrigalu Io mi son Giovinetta. Skladbu nazpíval Ensemble Baroque Quintet, jeden z našich předních souborů specializujících se na hudbu renesance a baroka, režie se ujal renomovaný brněnský režisér Jakub Kořínek. První český videoklip k Monteverdiho hudbě a jeden z prvních v Evropě, jehož tématem je barokní hudba, bude veřejnosti poprvé představen 22. prosince od 18:00 v brněnském Besedním domě. Součástí slavnostního večera IO MI SON GIOVINETTA aneb BRNĚNSKÝ MONTEVERDI bude vedle premiéry klipu také úvodní slovo režiséra, projekce „filmu o filmu“ a diskuse s autory. Vstup je zdarma.

„Není to žádná vážná hudba. Je to vysoce kvalitní pop music té doby. Navíc se slovy od hodně dobrého textaře – jmenoval se Boccacio. Manýrismus té doby jde skvěle k manýrismu současného hipsterského Brna a neškodí mu ani trocha poťouchlého brněnského humoru. Chtěli jsme ukázat, že prostředky známé z bombastických videoklipů Robbieho Williamse či Lady Gaga lze účinně uplatnit také v emocemi nabité 400 let staré hudbě,“ vysvětlil režisér Jakub Kořínek.

Natáčelo se v současných brněnských interiérech i exteriérech. Vedle členů Czech Ensemble Baroque Quintetu, Lenky Cafourkové, Terezy Válkové, Martina Ptáčka, Jakuba Kubína a Jiřího Miroslava Procházky, v klipu účinkují Diana Čičmancová v roli Dívky a Jiří Fikáček v roli Chlapce.  Společně s celým realizačním týmem vytvořili nevšední artovou hudební miniaturu jdoucí napříč žánry a staletími, která určitě stojí za vidění.

https://www.ebcz.eu/ , https://www.facebook.com/Czech-Ensemble-Baroque-152354591462108/