Průvodce budoucností aneb Jak si užít globální

Průvodce budoucností aneb Jak si užít globální krizi

Průvodce budoucností aneb Jak si užít globální krizi je to, co potřebujete, abyste v záplavě negativních zpráv a alarmujících informací o vyhlídkách lidstva definitivně nepodlehli skepsi. Průvodce budoucností je totiž přiměřeně optimistická zpráva o 21. století. Lék na blbou náladu. Pozoruhodná novinka z nakladatelství Mladá fronta s nadhledem rozebírá současný prudký technický a společenský vývoj, který je ale v podstatě jen opakováním historie podle určitých schémat.

„Nové je jen to, na co už se zapomnělo,“ píše se v knize v souvislosti s tím, že čím dál větší síla technologií, virtuálních realit a všudypřítomného marketingu nám zrcadlí potřebu mít v životě pevné kořeny, vracet se do přírody a pěstovat vztahy se svými nejbližšími.  Průvodce budoucností nabízí pohledy předních světových intelektuálů, vědců a novinářů. Čtenář tak vidí v souvislostech hlavní trendy. A sám si může odpovědět na otázku, jak se svět vyvíjí.  

V závěru své knihy Průvodce budoucností aneb Jak si užít globální krizi Jan Müller definoval osmnáct paradoxů globální krize čili osmnáct důvodů pro naději ve světlé zítřky. Inspirativní čtení, obzvláště před vstupem do nového roku 2019! Například: „Díky záplavě negativních zpráv jsme si pocit globální krize ochočili a už nás nevzrušuje. Hollywood nám připravil tolik spektakulárních apokalyps, že záběry na hroutící se sochu Svobody jsou už klišé́. Zvykáme si na to, že svět se díky technologiím brutálně rychle mění – a my se měníme s ním. Přestože máme tisíc důvodů šílet z tisíce rizik, obvykle své́ dny trávíme se snesitelnou mírou stresu. To samo o sobě je důvodem k vyznamenání.“