RockOpery Praha

Představení RockOpery Praha navštívilo v loňském roce rekordních více než 12 tisíc diváků

Fanouškovská základna RockOpery Praha se neustále rozrůstá. Ve srovnání s rokem 2015 si vloni cestu do holešovické arény našlo o více než dva tisíce diváků více. Největší divácké přízni se v uplynulém roce těšily představení novinek posledních dvou sezón Anna Karenina a Faust. Průměrná obsazenost na nich činila 85 %, což je výrazně nad celkovým průměrem.

V roce 2016 navštívilo představení RockOpery Praha rekordních 12 052 diváků. Pro soubor RockOpery Praha je to potěšující výsledek, který předčil všechna očekávání. Tvůrčí a umělecký tým však neusíná na vavřínech. Pro rok 2017 přichystal řadu nových projektů, prostřednictvím kterých se chce více otevřít veřejnosti a kromě klasických představení jim nabídnout i další příležitostí navštívit rockovou arénu.

Jedním z velkých lákadel letošního roku je návrat Kamila Střihavky, který se již 15. února objeví v opeře Romeo & Julie. Známý rocker se na prkna RockOpery Praha vrací po delší odmlce. Divákům se opět představí coby mocný veronský Vévoda Eskaluse. Začátek představení je ve středu v RockOpeře Praha naplánován na tradiční 19. hodinu.

Vzhledem k pracovní vytíženosti Kamila Střihavky v minulém roce ho diváci RockOpery Praha neměli možnost vidět. Teď se však vrací do svých nastudovaných rolí a první příležitost přichází hned příští středu.  Podle umělecké šéfky RockOpery Praha Pavly Forest Kamil Střihavka každé představení obohacuje svým specificky zabarveným hlasem, výrazným osobitým projevem, nepopiratelným charismatem, nasazením a energií, kterou vkládá do každé role. Bude to tedy silný zážitek nejen pro nás, ale zejména pro jeho fanoušky.

Romeo & Julie v podání rockového ansámblu nabízí kromě emotivního příběhu, který snad každý zná, nabídne jako obvykle velkolepou show plnou akrobacie, živé hudby, světelných efektů, krásných kostýmů a v neposlední řadě vynikajících výkonů. Těšit se můžete kromě Kamila Střihavky na Jiřího Švece a Žofii Dařbujánovou jako ústřední dvojici, Viktora Dyka, Jana Toužimského, Lukáše Písaříka a řadu dalších.