Pražský ukulele band

V Malostranské besedě odehráli první koncert. Teď zde Pražský Ukulele Band končí rok 2016

Sopránové ukulele, barytonové ukulele, gitalele či banjolele. Kombinaci těchto typů populárního havajského nástroje můžete slyšet na koncertech Pražského Ukulele Bandu, jenž se snaží prostřednictvím pestrého repertoáru a vlastní vkládané invence bavit publikum i sebe. Nejbližší vystoupení si lze užít ve středu 28. prosince v pražské Malostranské besedě od 20.30 hodin.

Pražský Ukulele Band vznikl v roce 2012 a úplně premiérové vystoupení proběhlo v červnu toho roku v Malostranské besedě. Na koncertech můžete slyšet hned několik druhů tohoto brnkacího nástroje, deset vynikajících hráčů, a především široký repertoár od amerických rockových skladeb až po české lidové písničky. Původní záměr kapely byl hrát na tamburašské nástroje, avšak vzhledem k nedostupnosti tambur na trhu se nápad nezdařil.

Ideje tamburašských spolků však členové Pražského Ukulele Bandu šíří prostřednictvím ukulelí a plně se hlásí k myšlence uveřejněné v Tamburašském věstníku roku 1903: „Tamburašské (v tomto případě ukulelové) soubory jsou ty, které ušlechtilou zábavou odvracejí vrtkavé myšlenky dospívající mládeže od zábav a sportu často útlému lidskému zdraví nebezpečných a jež vštěpují mládeži lásku k hudbě a probouzí v jejich nitru cit pro krásno vůbec“.

Kapela má v současnosti deset členů. Pro zajímavost, jedním z členů je i Ben Anderson, Američan žijící v Praze, který stojí za největším ukulele festivalem v České republice konajícím se v Úněticích u Prahy a jehož se účastní nejvýznamnější světoví hudebníci.