Pražské příběhy

Pražské příběhy z Malostranských zákoutí až do Jiného Světa

Pražské příběhy s podtitulem Z Malostranských zákoutí až do Jiného Světa z pera Dana Hrubého navazuje na předchozí části knižního cyklu a uzavírá putování nejkrásnější pražskou čtvrtí cestou po náměstích a ulicích, o nichž nebyla řeč v předchozím vyprávění.

Osudy a události, jež se staly součástí pražské paměti, alespoň té ústní a tradované, nabývají v cyklu Pražské příběhy tvář. Snad proto se těší takové oblibě čtenářů. Jsou tu malostranské nebo hradčanské postavy i postavičky, prostitutky, herecké hvězdy, udavači i zapomenutí hrdinové. Češi, Němci i Židé. Legendární výčepní a opilci, vrazi i sebevrazi, významní lékaři a profesoři. Lidé slavní i docela neznámí. A každá postava i ta nejbizarnější postavička jsou umístěny do konkrétní ulice a konkrétního domu s přesnou adresou. Po letech se tak čtenář může vypravit na cestu po stopách příběhů, které se tady, na Malé Straně i Hradčanech, ve dvacátém století a někdy ještě dřív odehrály.

Knihu provází velké množství dosud neznámých a nikdy nepublikovaných fotografií ze soukromých sbírek a archivů, ale také snímky známých autorů – Jovana Dezorta, Jiřího Všetečky, Stanislava Tůmy, Jana Šibíka nebo Nguyen Phuong Thao.