Bratři Ebenové

Bratři Ebenové hrají v Praze v Času holin

Včerejší a dnešní večer si v Malostranské besedě totálně podmanili Bratři Ebenové. Pražskému publiku předvádí koncertní program složený především z písní z nového alba Čas holin, které je v pořadí pátým studiovým albem skupiny. Desku Bratři Ebenové vydali šest let po poslední desce Chlebíčky.

„Jedinečný ebenovský zvuk spolu s originálními texty plných slovních hříček, nadhled, humor, velké charisma, kvalita, osobitost, radost a mnoha dalšími podobnými slovy bychom mohli trio Bratři Ebenové a jejich tvorbu charakterizovat. Není proto divu, že je lidé mají rádi, pravidelně navštěvují jejich koncerty a také že je vždy velmi rádi vítáme u nás v Malostranské besedě či na naší letní scéně na Střeleckém ostrově,“ popisuje šéf produkce Malostranské besedy David Dvořák.

Bratři Ebenové své hudební trio založili již v roce 1974. Od roku 2002 vystupují v sestavě, kterou kromě Marka, Kryštofa a Davida Ebenových dále tvoří Pavel Skála (kytary), Jiří Veselý (baskytary, akordeon), Jiří Zelenka (bicí a perkuse) a Jaromír Honzák (kontrabas). V průběhu své více než čtyřicetileté historie nahráli 5 studiových desek, odehráli nespočet koncertů, ale také například natočili několik audioknih, hudbu pro sérii večerníčků Mach a Šebestová, pro pohádkové CD „Pohádky bratří Grimmů či k seriálu České televize Poste Restante.