Ponrepo

Ponrepo zve děti do kina

Národní filmový archiv připravuje každou neděli, od září až do 1. června, představení v kině Ponrepo. Pro malé i velké diváky uvádí od 15 do 17 hodin komponovaná pásma i celovečerní tituly, program doplňuje živá hudba, průvodní slovo filmových klaunů nebo výtvarné a pohybové dílny.

Cílem programů Ponrepo dětem je představit nejmladším divákům filmy promítané především z filmového pásu v komorním prostředí klasického kina. Filmy procházejí pečlivým dramaturgickým výběrem kurátorů NFA s ohledem na to, aby byla divácká náročnost programu úměrná věku malých návštěvníků.

V kině Ponrepo jsou k vidění různorodá filmová díla, která se neomezují jen na tradiční pohádky. Školáky například osloví moderované historicky zaměřené pásmo archivních snímků Byl jednou pan Ponrepo složené z různých žánrů včetně němé grotesky či interaktivní Lunapark filmových vynálezů, na kterém si děti vyzkoušejí prekinematografické přístroje a optické hračky,,“ doplňuje koordinátorka projektu Saša Lipovská.

Jedna neděle v měsíci je v Ponrepu pravidelně vyhrazena celovečerním snímkům, které zabaví především starší děti a jejich doprovod. Programem provádí filmoví klauni a lektoři, kteří vynikají vtipem, znalostmi, hudebním, pohybovým a výtvarným zaměřením a vedou tvůrčí dílny.