Polí5

Vydavatelství Polí5 oslaví své 10. narozeniny speciálním koncertem

Své jubileum dnes v pražské Malostranské besedě slaví knihkupectví, antikvariát, hudební obchod, ale především etablované vydavatelství Polí5. Na českém trhu je přesně deset let.  Slavit se bude koncertem těch, jejichž nahrávky Polí5 vydává. Poblahopřát přijdou například psychedeličtí rockeři B4, duo Tvrdý / Havelka, písničkář a harmonikář Radim Babák či meditativně ambientní duo Sousedi. 

Během večera se střídavě na dvou pódiích představí celkem devět umělců a kapel, které jsou s vydavatelstvím spojeni. Dojde také k několika specialitám. Formace B4 zahraje v pražské premiéře do elektronické podoby přepracované skladby The Plastic People of The Universe.

Dále proběhnou křty dvou moravských novinek v katalogu vydavatelství – písničkář a harmonikář Radim Babák představí album Tutepeto a výtvarník Tomáš Hrubiš zase svůj klavírní debut Tlecí doba, který je poctou Filipu Topolovi.

Mezi vystupujícími dále nebude chybět duo Martin E. Kyšperský a Aleš Pilgr, harmonikářka Stinka se svým stálým spoluhráčem Fandou Holým, rockeři Ruce naší Dory či meditativně ambientní duo Sousedi. Neotřelé a pro mnohé provokativní předělávky starších undergroundových skladeb zazní i od dua Tvrdý / Havelka, které již oficiálně nevystupuje a pro něhož to tedy bude mimořádný koncert.

V programu výročního večera také nemůže chybět stálice tuzemské alternativy Skrytý půvab byrokracie, v jejíchž řadách hraje i sám zakladatel a majitel Polí5 Josef Jindrák.

Výroční koncert je nejen oslavou deseti let exstitence Polí5, ale  svým způsobem pojat jako benefice na jeho. Každý návštěvník dostane ke vstupence i speciální CD s vlastnoručním podpisem vydavatele a na místě bude i stánek s produkcí Polí5. Můžete si tedy užít koncert a navíc pořídit vybrané tituly za speciální výroční ceny. Vstupenky na koncert jsou k dostání v předprodeji za 195 korun, na místě pak budou za 255 korun.

Polí5 vzniklo v roce 2006, kdy navázalo na původní samizdatové „nakladatelství“ Manuzio. Během desetileté existence se stalo vyhledávaným útočištěm muzikantů, kteří dávají přednost hudbě před hudebním průmyslem, a na rozdíl od původní orientace na subkultury a experimentální hudbu se dnes již pohybuje napříč žánry. Sídlo Polí5 tvoří rozsáhlý kamenný obchod, kde kromě vlastní produkce nabízí i produkci českých a slovenských menšinových vydavatelů, tradiční knihkupectví, antikvariát, prodej zahraničních vinylových desek, kulturních časopisů, plakátů a dalších předmětů. V roce 2012 obdrželo Polí5 výroční cenu Vinyla, ocenění českých hudebních publicistů.