Počátek Dana Browna vychází ve středu 7.2.2018

Dan Brown: Počátek. Vydalo Argo, 504 stran, 448 Kč. Přeložili Michala Marková a David Petrů.

Dlouho očekávaný nový román Dana Browna Počátek vychází v českém překladu Michaly Markové a Davida Petrů již pozítří. Dan Brown tentokrát zasadil děj knihy do Španělska a zabývá se čím dál palčivějším tématem umělé inteligence. Nechybí známé atributy Brownových románů: hlavním hrdinou je opět profesor symbologie Robert Langdon, jeho průvodkyní krásná a inteligentní Ambra Vidal, ředitelka Guggenheimova muzea v Bilbau a snoubenka španělského následníka trůnu. Jejich cesta vede z Bilbaa do Barcelony a Madridu, jedním z vedlejších hrdinů knihy je i geniální katalánský architekt Antonio Gaudí a jeho stavby.

Zároveň s tištěnou knihou vychází i e-kniha a audiokniha, kterou pro vydavatelství Tympanum načetl brněnský herec Martin Sláma. U příležitosti vydání knihy také probíhala v ulicích Prahy a Brna etapová hra Po stopách Dana Browna. Z úspěšných pátračů bude na křtu knihy vylosováno několik výherců, kteří dostanou Brownovy romány a audioknihy s autorovým vlastnoručním podpisem.

Křest knihy Počátek se uskuteční 7. 2. od 17.30 h v Praze (knihkupectví Kosmas, Veverkova 16, Praha 7) a v Brně (knihkupectví Kosmas v OC Campus Square, Netroufalky 14, Brno-Bohunice).