Loosův interier

Plzeňský Loosův interiér domu Huga Semlera se v sobotu 15. září otevře veřejnosti

Běžně nepřístupný interiér na Klatovské 19 otevře své dveře návštěvníkům v letošním roce již jen třikrát, nejdříve to bude tuto sobotu 15. září. U příležitosti Evropského dne kulturního dědictví se budou zájemci moci zúčastnit komentovaných prohlídek domu Huga Semlera.

Milovníci unikátní projektové a architektonické práce Adolfa Loose se tak mohou po dlouhé době opět zúčastnit komentovaných prohlídek interiérů v prvním patře domu, jejichž příběh je úzce spjatý s druhou světovou válkou.  Původní majitelé bytu – rodina podnikatele Huga Semlera, byli nuceni před nacisty uprchnout z Čech, během druhé světové války zde také sídlilo německé velitelství wermachtu. Prostory využíval jako pracovnu vojenský velitel města Plzeň Georg von Majewski, který se zde také v květnu 1945, krátce po podepsání kapitulace, zastřelil. Po skončení války až do roku 2002 využívala dům včetně interiéru od Adolfa Loose armáda.

V rámci 30minutové komentované prohlídky se návštěvníci seznámí nejen s tímto příběhem, ale dozví se také řadu zajímavých faktů o původním návrhu interiéru architekta Adolfa Loose.

Vstupenky v ceně 50 korun je možné zakoupit prostřednictvím webu www.adofloosplzen.cz nebo v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky.

Prohlídky se konají v časech 10:45, 12:15, 14:45, 15:30 a 16:15. Vzhledem k tomu, že interiér doposud nebyl rekonstruován, jsou prohlídky z bezpečnostních důvodů nepřístupné dětem do 12 let.

Loosův interiér na Klatovské 19 bude mimořádně zpřístupněn ještě ve dvou říjnových termínech, a to 27. a 28. října.

Vstupenky je nutné zakoupit předem v Turistickém informačním centru vedle radnice nebo online prostřednictvím webu Adolf Loos Plzeň.

 

Foto: Hyncik