Petr Soukup

Petr Soukup chystá na únor Srdce v kalhotách tour

Petr Soukup, jehož tvorba je populární na Instagramu, vydal sbírku Inspekce srdce (když ti láska sedne) navazující na úspěšnou sbírku Erekce srdce (když se ti láska postaví). Novinka byla koncem loňského roku pokřtěna v pražské Malostranské besedě, kde Petr Soukup dvakrát ročně vystupuje se svým autorským čtením, tzv. Stand-up Poetry. V únoru v rámci Srdce v kalhotách tour 2020 zamíří do dalších českých měst, kde představí nejen básně ze svých dvou posledních sbírek, ale také mnoho nových textů.

V současné době sleduje tvorbu Petra Soukupa na sociálních sítích více jak 22 000 lidí. Mnozí z nich si jistě nenechají ujít příležitost zažít oblíbeného autora „live“. Srdce v kalhotách tour 2020, Stand Up Poetry Petra Soukupa s hudebním doprovodem Jiřího Vidasova, startuje 12. února v Ostravě a navštíví celkem osm měst.

„Vzhledem k názvům posledních dvou sbírek a mému životnímu stylu se turné jmenuje Srdce v kalhotách a hudebně mě bude doprovázet můj kolega Jiří Vidasov, aby to mělo větší šťávu,“ upřesňuje Petr Soukup a dodává:  „Smích publika je pro mě ta největší vzpruha. Akorát si nejsem jistý, zda se lidé tomu co říkám smějí, nebo vysmívají. Skvělé ale je, že na všech vystoupeních bývá plno.“

SRDCE V KALHOTÁCH TOUR 2020

  1. 2. Ostrava – Klub Atlantik
  2. 2. Opava – Klub Art
  3. 2. Olomouc – Divadlo na cucky
  4. 2. Plzeň – Anděl Cafe
  5. 3. Ústí Nad Labem – Lidová knihovna
  6. 3. České Budějovice – Horká vana
  7. 3. Písek – Divadlo pod čarou
  8. 3. Zlín – Dílna
  9. 3. Brno – Druhý pád

Petr Soukup – hudební a reklamní textař, básník Petr Soukup se narodil v roce 1987 v Plzni, od roku 2008 bydlí v Praze, kde působí v uměleckém i reklamním průmyslu a jako systemický kouč. Je autorem hudebních textů pro Lucii Bílou, Janu Kirschner, Moniku Bagárovou, Evu Burešovou, Memphis, Abraxas, Calm Season a další. Píše scénáře pro Prima Cool. Jeho hlavní náplní je však tvorba krátkých úderných veršů a jejich prezentace. Pravidelně vystupoval v Malostranské besedě v pořadu Barování Sandry Novákové a Filipa Rajmonta. Nyní má svůj vlastní program s návem Soukup se čte!. Jeho standupy jsou založené na černém humoru v propojení s poezií.

V roce 2013 vydal svou první sbírku básní 2/3 chlapa, o dva roky později knihu kresleného humoru Skecy společně s Alešem Čumou. Na konci roku 2016 vyšla sbírka glos a básní Vyšší plevel a v roce 2017 pocta japonskému pojetí poezie s názvem Milovat šohaiku. Všechny knihy vyšly u Nakladatelství Čas a jsou vyprodané. Erekce srdce z 2018 se stala velmi oblíbenou a na konci roku 2019 násleldovalo její pokračování Inspekce srdce. 

Foto: Andrea Vopičková