The Parliament of souls

Malostranská beseda partnerem projektu The Parliament of Souls. Joe Lynn Turner a další hudební hvězdy uctí společným koncertem na Žofíně památku Václava Havla

Čeští i světoví hudebníci se propojili v unikátním projektu The Parliament Of Souls, který mimo jiných ctí památku Václava Havla. Vedle anglicko-francouzské verze hudebního videoklipu Vláda dušiček a dokumentárního filmu In Love We Trust se v rámci projektu uskuteční slavnostní galavečer, jenž bude hostit řadu hvězd v čele s Joem Lynn Turnerem z Deep Purple. Koncert proběhne 5. listopadu v pražském Paláci Žofín od 19 hodin.

The Parliament Of Souls je mezinárodní projekt, který je věnován všem lidským duším a také vzpomínce na duše těch, kteří s námi už být nemohou. Jedná se o anglicko-francouzskou verzi hudebního videoklipu Vláda dušiček a o dokumentární film nazvaný In Love We Trust. Projekt propojil zvučná hudební jména, spolupodíleli se například Joe Lynn Turner (Deep Purple, Rainbow či Yngwie Malmsteen), Celeste Buckingham, Justin Lavash, Juwana Jenkins či Chantal Poullain.

Mezinárodní verze videoklipu navazuje na videoklip z roku 2013 ke stejnojmenné skladbě skladatele a producenta Zdeňka „Berry“ Berana na text Michala Horáčka. V hlavních rolích se v české verzi objevily herečka Ivana Chýlková a sólistka baletu Národního divadla Zuzana Šimáková. Původní part nazpíval František Segrado za doprovodu skupiny Glanc.

Dokumentární film In Love We Trust režiséra Janka Cingroše pak mapuje vznik a vývoj projektu. Před kamerou se objeví všichni interpreti, kteří mimo jiné vzpomenou na Václava Havla a také se zamýšlí nad morálními hodnotami současného světa. A vzpomínat se bude i přímo na listopadovém slavnostním večeru v pražském Žofíně, kam přijala pozvání řada známých osobností.

Vedle výše zmíněných hvězd na slavnostním galavečeru vystoupí dále Oskar Petr Trio, Ondřej Ruml, František Segrado, Tomáš Savka a mnoho dalších. Večerem provedou Václav Marhoul a Edita Valentová. Galavečer se koná za podpory radnice Prahy 1 a starosty Oldřicha Lomeckého. Jedním z partnerů projektu je také Malostranská beseda.

foto: wikipedia.org