Opuštěná místa 2018

Po loňském úspěchu v soutěži Kalendář roku 2017, kde se kalendář Barbory Faiglové umístil na 1. místě v kategorii Cena veletrhu Polygraf, se můžeme těšit na další.

Kalendář Opuštěná místa 2018 je tradičně věnován tématu urban exploration, kterému se autorka věnuje od roku 2012. Na první pohled strašidelná titulka černé postavy, která se plazí po zdech opuštěného sanatoria, může slabší povahy odradit. To by ale byla škoda! Na dalších stránkách se ukrývají velmi zajímavé objekty, o jejichž existenci většina z nás nemá ani potuchy. Zničené a pomalu se rozpadající zámky, vily a hotely, kam už lidé nepřijdou. Zajímavý je i opuštěný vlak nebo autovrakoviště plné rezavých krasavců. Letos se nedostalo na žádné místo z České republiky, takže budeme trochu cestovat – přes Francii, Belgii, Rakousko, Německo, Polsko, Itálii a Ukrajinu.

Říjnová fotografie „Zábavní park“ je předzvěstí plánované výstavy z města duchů – Černobylu, kterou Barbora Faiglová plánuje na začátek prosince letošního roku. Výstava bude v pražské kavárně Café Kamzík (kde si také můžete zakoupit kalendář). Instalace bude rozdělená do čtyř částí, které na sebe navazují. Fotografie dokumentují jednotlivé oblasti po více než 30 letech od jaderné havárie.

Kalendář můžete objednávat na www.opustenamista.cz

Facebook: Opuštěná místa