odd gifts

Odd Gifts v čele s Ondřejem Galuškou pokřtilo desku Migrant Songs

Odd Gifts, indie popová kapela, pokřtila v úterý 1. listopadu v pražské Malostranské besedě nové album. Celkově druhá deska v pořadí nese název Migrants Songs a jak sám název napovídá, tematicky a v různých perspektivách naráží na současnou migrační vlnu. Během koncertu vystoupila řada dalších hostů, jež se na samotné desce podíleli.

The Odd Gifts jsou sólovým projektem Ondřeje Galušky. Po první nahrávce, která jim vyšla před čtyřmi lety, nyní přichází s novou deskou Migrant Songs, na které z různých úhlů pohledu nahlíží na fenomén stěhování národů. Deska je opravdu pestrá a určitě vám stojí za poslech, pokud hledáte něco jiného a neobyčejného na současné hudební scéně.

Za projektem The Odd Gifts stojí Ondřej Galuška, kytarista, pozounista a zpěvák, kterého fanoušci mohou již znát z formace Eggnoise. Naživo pak v projektu účinkují další členové skupiny Eggnoise Jaryn Janek, Michael Nosek a Jan Mizler. V roce 2012 vydali desku s názvem O.G. and the Odd Gifts, jež byla pořadem Neon na ČRo Pardubice zařazena mezi 14 nejlepších desek roku a rovněž získala Harvest Prize na nezávislých hudebních cenách TAIS Awards. Aktuální druhá deska je venku od 30. srpna 2016.

Deska Migrants Songs zajímavá i co se týče hudebních hostů. Podíleli se na ní např. James Harries, Alasdair Bouch, Justin Lavash, či Bijou Camara.

foto: www.oddgifts.cz