Zrní

Od Lennonovy zdi až na Střelák: Zrní v Praze kromě koncertu chystají i buskingový průvod

Kladenská kapela Zrní je další z řady českých hudebních jmen, které se objeví na letošním Letňáku – Léta pro Pražany. Na Střeleckém ostrově si pětice muzikantů zahraje ve čtvrtek 4. srpna a svůj koncert zahájí buskingovým průvodem od Lennovy zdi na pražské Kampě. Jako host večera vystoupí písničkářka polského původu AGU. Před rokem Zrní předvedli na Střeleckém ostrově svůj speciální akustický set a nahráli zde také svůj první živák. Pro letošní ročník zvolili svou klasickou koncertní podobu, koncert však zpestří specialitou v podobě buskingového průvodu. Chtějí tak zavzpomínat na svoje začátky, kdy hráli na ulici do klobouku, a rovněž vzdát hold všem buskerům. Průvod odstartuje od 17,20 hodin, samotný koncert na Střeleckém ostrově pak proběhne od 20 hodin.

Kapela Zrní působí na hudební scéně již 15 let a hraje stále ve stejném pětičlenném zakládajícím složení: Jan Unger (zpěv, kytara, flétna), Jan Juklík (kytara, zpěv), Jan Fišer (housle, zpěv), Jan Caithaml (baskytara, zpěv) a Ondřej Slavík (bicí, akordeon, beatbox, zpěv). Jsou držiteli ceny Anděl za Objev roku 2012. Mají na kontě čtyři alba. Poslední deska s názvem Následuj kojota vyšla v září 2014 a byla nominována na album roku hned v několika hudebních cenách.

Na koncertě zazní především skladby z aktuální desky Následuj kojota, ale i novinky z připravovaného alba. Fanoušci se také mohou těšit na polskou písničkářku AGU, která jako předskokanka vystoupí od 19 hodin v doprovodu kytaristy Samuela Němce.