Nový ruský film

Nový ruský film je k vidění na Dlabačově

Nový ruský film je název festivalu, který se začátkem listopadu koná  pod patronátem Velvyslanectví Ruské federace v České republice v Kině Dlabačov. Připraven je týden plný soudobé ruské tvorby doplněný pestrým doprovodným programem. Představí se celkem 9 filmových snímků napříč nejrůznějšími filmovými žánry, které budou obohaceny o setkání s ruskými filmovými tvůrci, představiteli hlavních filmových rolí, a dokonce i s kosmonautem. Během celého víkendu bude zároveň probíhat Ruský jarmark plný živé zábavy, lidové tvorby a filmových kostýmů.

Nový ruský film festival odstartuje snímek Selfie, aneb jak snadné je v dnešní době ukrást člověku identitu. Drama vypráví příběh Bogdanova, kterého jeho učenlivý dvojník připraví o vše, co roky budoval, a dokonce je lepší než on sám. Dcera pravého Bogdanova chce ale svého otce zpět.

Festival slavnostně ukončí film o Juriji Stolešnikovovi, fotbalistovi národního týmu, kterému se po jedné chybě, kdy v rozhodujícím okamžiku nepromění penaltu, změní život. Stolešnikov je natolik zlomen, že národní tým a svou kariéru vymění za roli trenéra na maloměstě. Bude se klub těšit na úspěch a trenér na znovu nalezené sebevědomí? Součástí slavnostního ukončení festivalu je setkání s hercem Andrejem Smoljakovem, filmovým otcem hlavního hrdiny snímku.