Noc na Portheimce

Noc na Portheimce

Mimořádný program Noc na Portheimce nabídne v sobotu 11. června od 19 až do 23 hodin Galerie Portheimka v Praze 5 na Smíchově. Až do půlnoci budou otevřené obě aktuální výstavy – Karlův (Chabův) most připomínající dílo mimořádného malíře staré Prahy Karla Chaby i esoterická výstava Praha matka hvězd věnovaná stavbám Karla IV. rozmístěným v metropoli podle přesného astrologického klíče.

Od 19 hodin tu navíc každou celou hodinu začínají další akce. Večer zahájí dětský sbor z Prahy 5 písněmi z populárního filmu Noc na Karlštejně, následovat bude přednáška restaurátora Jana Bradny o Mariánském sloupu, Zdenka Skořepová promluví o technice malby gotických kopií Mistra Teodorika.

Kurátorka Pavla Petráková-Slancová přiblíží v komentované prohlídce mimořádné dílo i osobnost svérázného malíře Karla Chaby, jehož výstava tu už v neděli 12. června končí, a astroložka Martina Lukášková představí pražský zodiak. O stylový hudební doprovod se postará vokální kvarteto Laurus a otevřená bude i místní Českavárna s výtečnou nabídnou z vlastní pražírny.