Netradiční výstava v Malostranské besedě představuje Karla IV. pohledem českých karikaturistů

Česká unie karikaturistů Malostranská beseda v Praze pořádá ve spolupráci s  jedinečnou výstavu k příležitosti oslav 700. výročí narození Karla IV. Výstava kresleného humoru s názvem Karel IV. – Otec vlasti nabídne 35 originálních kreseb, které na římského císaře nahlíží netradičním způsobem. Výstava se koná v předsálí Divadelního klubu Malostranské besedy ve dnech od 4. května do 3. června 2016.

„Karel IV. je jedním z nezpochybnitelných kamenů české státnosti. Letos si připomínáme 700 let od jeho narození a při té příležitosti se Česká unie karikaturistů rozhodla nahlédnout na Otce vlasti z jiného úhlu pohledu a prostřednictvím 35 autorů ho chce lidem přiblížit neobvyklým způsobem. Vernisáž proběhne u nás v Malostranské besedě v úterý 3. května od 17 hodin,“ prozradil šéf produkce Malostranské besedy David Dvořák.

Česká unie karikaturistů byla založena 10. března 1990 z iniciativy novináře Ivana Hanouska. Sdružuje autory kresleného humoru a karikaturisty z České republiky i ze zahraničí. K jejím činnostem patří pořádání či spolupořádání domácích a mezinárodních soutěží v kresleném humoru, organizace výstav tohoto žánru, vydávání řady katalogů či čtrnáctideníku E-GAG. Je členem mezinárodní organizace FECO (Federation of Cartoonists´ Organisations).

foto: Česká unie karikaturistů