Německou televizní cenu DAFF získal český zvukař Tomáš Bělohradský

Ocenění za nejlepší zvukový design v televizní produkci za rok 2017 získal koncem října v německém Kolíně nad Rýnem český zvukař Tomáš Bělohradský. Stalo se tak za třídílnou televizní minisérii s názvem The Same Sky. „Cenu vnímám jako komplexní ocenění práce celého česko-německého štábu, který se na realizaci této minisérie podílel a jehož práce byla od samého počátku na velmi vysokém stupni kvality. Osobně mně fakt, že si německá televizní akademie naší práce všimla, samozřejmě velmi těší,“ komentoval ocenění Tomáš Bělohradský.

Třídílná minisérie The Same Sky (v originále „Der gleiche Himmel“) vznikala v pražských exteriérech a filmových studiích jako velká mezinárodní produkce. Režie se ujal Oliver Hirschbiegel, který je podepsán pod snímkem Pád Třetí říše, který byl v roce 2004 nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Seriál, který za doby studené války popisuje osudy dvou rodin na obou stranách berlínské zdi, odvysílala pod českým názvem „Pod jedním nebem“ v minulých týdnech také Česká televize. Miniserie vznikla v koprodukci s Českou produkcí Mia Film.
 
Tomáš Bělohradský se v minulosti podílel na hollywoodských snímcích Serena, Hostel, Unlocked s Michaelem Douglasem a Noomi Rapace v hlavních rolích, Hartova válka nebo Bournova Identita. V Česku je podepsán například pod filmy jako Bathory, Krásno, Řachanda nebo Habermannův mlýn, za který byl nominován na Českého lva. S týmem oceněného německého seriálu The Same Sky v těchto dnech natáčí druhou řadu v Německu velmi populární série z nemocničního prostředí období 1. a 2. světové války s názvem Charité2.