Guarneri Trio Prague

Na Zámku Dobříš zahrají Guarneri Trio Prague s hostující Michalou Fukačovou

Ve čtvrtek 19. května přivítá Zámek Dobříš v rámci konání Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram jedinečné Guarneri Trio Prague. V jejich podání posluchači uslyší známé Dvořákovo a Sukovo dílo, kterému dodají svůj originální výraz a interpretaci. Koncert začíná v 19 hodin a jeho zahájení bude zpestřeno krátkou módní přehlídkou společenských oděvů. Guarneri Trio Prague je hudebnímu publiku známé u nás i v zahraničí, již třicet let naplňuje koncertní sály po celém světě a je ozdobou světových pódií.

A není se čemu divit, uchvátí vás svou špičkovou uměleckou kvalitou, prvotřídní technikou, osobitým hudebním výrazem a dokonalou souhrou. U nás na festivalu v Příbrami je přivítáme poprvé a věříme, že koncert těchto tří vynikajících virtuózů bude pro diváky obrovským hudebním zážitkem,“ říká ředitelka Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram Albína Houšková.

Soubor Guarneri Trio Prague byl založen v roce 1986. K jeho vzniku vedla dlouholetá spolupráce tří vynikajících sólistů – houslisty Čeňka Pavlíka, klavíristy Ivana Klánského a violoncellisty Marka Jerie. Toho však v případě koncertu na Zámku Dobříš nahradí neméně vynikající kolegyně Michala Fukačová.

Za svou 30letou existenci nahráli Guarneri Trio řadu skvělých nahrávek u prestižních tuzemských i zahraničních společností, za několik z nich získali ocenění významných cen gramofonových časopisů, vystupovali na významných světových pódiích a vybudovali si nepřehlédnutelnou pozici na světovém žebříčku komorních ansámblů.

Na koncertním programu bude kromě Dvořákových skladeb (konkrétně Klavírní trio f moll op. 65 a Klavírní trio e moll op. 90 „Dumky“) také krásná Elegie od Josefa Suka. Jako speciální zpestření koncertu také na jeho začátku proběhne krátká módní přehlídka společenských modelů značky Marko.in, která vzniká speciálně pro náš festival a je inspirována hudbou Antonína Dvořáka.

foto: www.guarneritrioprague.com